Ja uzskatāt, ka r2vsk.lv mājas lapā publicētās fotogrāfijas var radīt problēmas ar personas datu apstrādi Regulas kontekstā, informējiet par vajadzību tās izņemt.

Latvijas skolas soma

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, projekta ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam ir nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt Latvijā radītas inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Skolas soma_Atskaite_2_sem. 2021-2022

Latvijas skolas soma 2021_2022_1.semestris

Skolas soma Atskaite 2020-2021(2)

Skolas soma_atskaite_2020.-2021.

Skolas soma_2019-2020.m.g.

Oktobrī  2022. g. Rēzeknes 2.vidusskolā programmas „Latvijas skolas soma“ ietvaros notika koncertlekcija: “Leģendas mūzikā” 8., 9. un 12. klasēm.

skatīt šeit: LSS pasākumi 2022 I_sem_

2021./2022. mācību gadā Rēzeknes 2. vidusskolā tiek turpināta programma “Latvijas skolas soma”, kuras ietvaros skolēniem ir iespēja apmeklēt dažādus pasākumus, izglītojošas programmas un nodarbības, muzejus, kultūrvēsturiskus notikumus, apskates objektus u.c. .

Septembrī un oktobrī apmeklēti pasākumi programmas “Latvijas skolas soma “ ietvaros:

2.a, 3.a,3.b

piedalījās ekspedīcijā Rēzeknes pilskalnā „Dārgumu meklējumos”

Tas  bija piedzīvojums, kas ļāva uzzināt stāstu par princesi Rozi un atklāt viduslaiku pils dārgumus. Aizraujošas ekspedīcijas laikā ar noslēpumainās kartes palīdzību skolēniem bija iespēja piedalīties īstas dārgumu lādes meklējumos. Ekspedīcijas dalībnieki gāja pārgājienā apkārt pilskalnam, atklāja dažādus vēsturiskus faktus.

7.a/7.b / 8.a / 8.b klases

apmeklēja laikmetīgās arhitektūras objektu “Latgales vēstniecības GORS” , piedalījās koncertzāli izzinošā orientēšanās spēlē “IZLAUŠANĀS”. Skolēniem bija lieliska   iespēja pabūt uz lielās skatuves un iejusties slavenību lomās.

                                  

4.a/ 4.b/ 6.a

apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeja izglītojošo programmu

“Senā skola – jaunā skola” – skolēniem bija iespēja iepazīties ar seno skolu pirms vairāk nekā gadsimta – izmēģināt sevi glītrakstīšanā ar spalvu un tinti, iesēsties īstajā senlaicīgajā solā un salīdzināt mācīšanos senāk un tagad. Bērni varēja apskatīt senos mācību rīkus un izmēģināt mūsdienu robotikas elementus, salīdzināt rakstīšanu ar spalvas kātu un datora klaviatūru.

     

 

10.a / 11.a

apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeja izglītojošo programmu

“Pirmo reizi izstādē” –  Izstādē bija apskatāmi mākslinieku Ērikas Sparānes, Agra Ritiņa un Bitty Fomina darbi dažādās mākslas tehnikās. Muzeja apmeklējums saskanēja un papildināju mācību vielu, ko skolēni mācās priekšmetā “kultūras pamati”.

 

10.a/ 11.a /12.a

Koncertlekcija “MŪSU STĀSTS PAR RĪGU”

Tas bija aizraujošs, muzikāli izzinošs ceļojums laikā un telpā, kas vēstīja par Rīgas, Latvijas galvaspilsētas kā kultūras norišu lielpilsētas vēsturi, tagadni un nākotni. Skolēni tika iepazīstināti ar Rīgas kultūras procesiem vēstures un šodienas kontekstā, klausījās mūziku, kas tiešā veidā atspoguļo vēstures un mūsdienu notikumus Rīgā- gregoriskie dziedājumi, R. Vāgnera mūzikas piemēri, vācu, zviedru tautas melodijas – latviešu tautasdziesmas “Rīga Dimd”, “Rīga, Mana baltā Rīga”, “Pūt, vējiņi”, latviešu komponistu darbi “Saule, Pērkons, Daugava”, “Es zinu, Tu esi (Labdarības akcijas “Dod Pieci” himna), “Tavs karogs”, kā arī citas visiem iemīļotas pazīstamu komponistu dziesmas

8.a/ 8.b /9.a/ 9.b

noskatījās audiovizuālu koncertlekciju “Lāčplēša dienā”, kuru ir  radījuši pazīstamie jaunās paaudzes mūziķi – dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis par godu 11. novembrim, Lāčplēša dienai.

Koncertlekcija ir izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Lāčplēša dienā, kas šodien tiek svinēta, atceroties un godinot visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti.

Skolēnu atziņas pēc koncertlekcijas:

  • Talantīgi un atraktīvi mūziķi!
  • Forši mākslinieki Rūta un Jānis!
  • Ļoti jautrs, skanīgs un noskaņojumu uzlabojošs pasākums!
  • Cik skaistas dziesmas par Latviju, dod svētku noskaņu.
  • Interesanti stāsti par strēlniekiem, burvīgas dziesmas.
  • Patika, ka katrai dziesmai bija savs stāsts un vēstures fakti.